Prečo máme užívať kolagén na jeseň?

Nastalo obdobie spojené s krásami  farebnej  prírody  – jeseň, no s našou pleťou, vlasmi, pokožkou, či pohybovým ústrojenstvom to tak farebné po letnom období už nemusí byť.

Nadmerné vystavovanie sa slnečným lúčom, trávenie času v chlórovej vode v bazénoch, športové aktivity,  pobyt pri mori, to všetko nám prinieslo nielen potešenie, ale možno aj problémy, ktoré sa ukážu až časom. Doprajete  svojmu telu potrebnú regeneráciu po horúcom lete?

Veľkým pomocníkom v boji proti vysušeným vlasom či dehydrovanej pokožke, je kolagén. Pomôže aj pohybovému ústrojenstvu, ktoré v lete namáhame o čosi viac ako počas zimných mesiacov.

Viete čo je to kolagén a načo ho vaše telo potrebuje?

 Kolagén je základnou stavebnou bielkovinou v tele, tvorí až 70% všetkých bielkovín našej kože. Okrem toho sa nachádza v kĺboch, kostiach aj chrupavkách. Kolagén je pre nás prirodzený a telo si ho vytvára samo. Jeho množstvo  so stúpajúcim vekom klesá. Od 25. roku života začína v tele ubúdať a okolo 40-ky sa už netvorí skoro vôbec. U niekoho sa to prejaví viac, u iného menej. Existujú  aj ďalšie faktory, ktoré negatívne vplývajú na tvorbu dôležitého kolagénu. Sú nimi stres, málo spánku, nesprávna životospráva, či nedostatok slnečného žiarenia.

 Keď sa stane, že sa jeho produkcia zníži natoľko, že ju začneme pociťovať, treba si ho doplniť. Jeho nedostatok môžeme doslova pozorovať v zrkadle. Prezrádza ho ochabnutá koža, celulitída, vrásky, slabé nechty, lámajúce sa rednúce vlasy, ale aj bolesti pohybovej sústavy. Ak sa u vás prejavujú aspoň 2 z týchto príznakov, je vysoko pravdepodobné, že vaše telo volá po kolagéne.

Existuje viac spôsobov, ako si túto vzácnu látku v tele dopĺňať.

Kolagén dokážete nájsť  v kvalitnej strave, napríklad v tučných rybách, červenej zelenine a ovocí, v semienkach a orechoch, alebo v huspenine, ktorú by ste však museli mať v jedálničku pravidelne. Ďalšou možnosťou je doplniť si čistý kolagén vo forme výživového doplnku.

Kolagén v prášku posilňuje krvné cievy a zlepšuje ich elasticitu. Môže zlepšiť pohyblivosť kĺbov a znížiť napríklad bolesť z artritídy. Okrem toho pravidelné užívanie kolagénu v prášku napomáha k jemnej a vláčnej pokožke a tiež zlepšuje rast a kvalitu vlasov.

Vybrať si správny kolagén nie je jednoduché

Na trhu nájdete kolagén určený na podporu vašej krásy, a teda zdravšiu pokožku, vlasy či nechty, alebo kolagén určený pre regeneráciu a starostlivosť o pohybové ústrojenstvo. S kolagénom je vhodné užívať aj vitamín C, ktorý podporuje jeho vstrebávanie. Zároveň je vždy dobrým pomocníkom pri podpore imunity, čo sa v období chorôb po lete vždy hodí.

Vyskúšajte náš prémium kolagén:

 Ortho Collagen 10 000 predstavuje enormnú dávku čistého kolagénu v každej porcii, ktorá ďaleko prevyšuje štandardy na trhu. Vedecky vyvinutá receptúra Ortho Collagen 10 000 demonštruje najväčšiu funkcionalitu a pokročilý klinický prístup pre vašu spokojnosť.

Beauty Collagen  je nápojový práškový koncentrát s peptidmi rybieho kolagénu Peptan a podporným komplexom s arginínom, kyselinou hyalurónovou, vitamínmi a zinkom pre pokožku, vlasy a nechty. S obsahom glykozidov steviolu. Navyše ušetríte niekoľko eur, pretože obsahuje Vitamín C , ktorý prispieva k správnej tvorbe kolagénu.  

Späť do obchodu