KRÁSNE A ZDRAVÉ CHODIDLÁ I.: ČO VŠETKO NA NE VPLÝVA?

Je prirodzené, že nás zaujíma najmä vzhľad tých častí nášho tela, ktoré sú viditeľné a najviac vnímané naším okolím. A tam definitívne chodidlá nepatria, obzvlášť v zimnom období, keďže ich “nevidieť”. Práve to je však čas, kedy potrebujú zvýšenú pozornosť, pretože veľkú časť dňa ich máme v topánkach s nízkym prístupom vzduchu a zvýšenou vlhkosťou, čo sú opäť ideálne podmienky pre tvorbu baktérii a následne aj plesní. Ak pleseň na nohách neriešite, bude sa zväčšovať a tu nejde vôbec len o nejaký estetický problém. Je všeobecne známe, že jedlo napadnuté plesňou je toxické a nemá sa konzumovať. Nestačí odstrániť jej viditeľnú časť z ovocia, či zeleniny. Pleseň je totiž rozšírená po celom plode a je teda pre ľudské zdravie nebezpečná.

Hoci nie sme pomaranče, naše telo je takisto jeden prepojený systém a bolo by načase začať ho tak vnímať pri riešení všetkých zdravotných problémov. Ak si niekde pestujete ložiská baktérií, môže sa v obdobiach zníženej imunity ich prítomnosť v organizme prejaviť nečakane na úplne inom mieste a v tej chvíli vás ani nenapadne, že to môže súvisieť. Chodidlá nesú celú našu váhu, sú centrom mnohých nervových zakončení, a práve vďaka tým starostlivosť o chodidlá môže ovplyvniť aj funkčnosť mnohých životne dôležitých orgánov. Ako predísť plesňovým ochoreniam chodidiel a udržať ich vo výbornej kondícii?

Topánky.

Prihliadajte na to, aby výrobca topánok dbal na vašu chrbticu. Týka sa to najmä sklonu topánky (podpätkom sa radšej vyhýbajme) a tiež vnútornej klenby. Ďalší dôležitý faktor je materiál, z akého sú topánky vyrobené. Dôležité je, aby bol paropriepustný – inými slovami dýchal. Ideálne sú prírodné materiály. Po vyzutí odporúčame nastriekať do topánok z rozprašovača zriedený EPL CLEANHOME, ktorý zabráni množeniu baktérii. V priamom kontakte s vašou pokožkou sú ponožky. Ak sú zo syntetického materiálu a napustené chemickými farbami, ktoré sa vlhkosťou uvoľňujú, následne sa tieto látky cez kožu dostávajú do vášho tela, kde zase páchajú škody. Syntetika zabraňuje pokožke dýchať. Na trhu už bežne dostať ponožky vyrobené z bio bavlny (bavlna je jedným z najviac chemicky zaťažovaných rastlín, preto je biokvalita zárukou, že neubližujete sebe, a podporujete produkciu, ktorá nezaťažuje životné prostredie).

 

Zabudnite na gélové nechty!

Hoci sú nechty teoreticky mŕtvy materiál, určite nie sú materiál nepriepustný a čokoľvek na ne nanesiete, sa cez ne dostane do vášho tela. Aj necht potrebuje dýchať, a keď jeho plochu zalepíte lakom alebo gélom, tak sa prístupu vzduchu zamedzí. Používaním gélových nechtov rozpúšťame svoj vlastný, ničíme nechtové lôžko a vytvárame ideálne podmienky pre vznik bakteriálnych ložísk a plesní. Je to len o našom vnútornom nastavení, či budeme na svoje nechty niečo dávať a zakrývať ich, lebo to je častokrát rýchlejšia cesta a je fakt, že sme si zvykli na to, že upravené rovná sa nalakované, alebo sa budeme starať, aby aj bez lakov boli zdravé, pevné a krásne vyzerajúce. Ako sa k nim postupne dopracovať, možno oveľa rýchlejšie, ako by ste čakali, sa dozviete v ďalšom príspevku k téme chodidlá. Prirodzenosť našich nechtov nie je lesknúť sa, rohovka je mierne matná, no asi najlepší kompromis je mierne ju naleštiť na to určenou leštičkou, ako ju dlhodobo prekrývať lakom.

Plavárne a wellness centrá.

Plavárne a wellness centrá sú ideálnym miestom na získanie plesňového ochorenia chodidiel. Je tam neustála vlhkosť, väčšina z nich podlahy a ich priestory čistí silnými chemickými dezinfekčnými prípravkami , s ktorými je naša pokožka častokrát v priamom kontakte. Ak ste milovníci wellnessov, viete si pomôcť použitím EPL produktov nasledovne:

  1. Približne hodinu pred vstupom do wellnessu si natrite chodidlá EPL ACTIVE CREAMom oregano. Ten vytvorí ochrannú vrstvu a sám je silne antibakteriálny.
  2. Zoberte si so sebou hygienický sprej EPL FRESH DAY a priebežne si ním môžete nasprejovať chodidlá, čím ich nielen chránite, ale aj vyživujete.
  3. Po sprchovaní na záver venujte zvýšenú pozornosť dokonalému umytiu nôh s EPL BODY WELLNESS OREGANO, ktorý je tiež antibakteriálny, vďaka prírodným antibakteriálnym zložkám.
  4. Nohy poriadne vysušte a pred obutím nasprejujte EPL FRESH DAYom hygienickým sprejom a rozotrite na ne minimálne množstvo EPL ACTIVE krému dostatočného na pokrytie navlhčenej pokožky chodidiel.

Pri dodržaní týchto pravidiel  prevenciu pred plesňovým ochorením máte zvládnutú.

Starostlivosti nôh s pomocou EPL produktov sa budeme venovať aj v ďalších článkoch. Základom je nezabúdať na ne a uvedomiť si  význam a dôležitosť ich vynikajúcej kondície pre náš celkový zdravotný stav.

Späť do obchodu