Sušené kozie mlieko

300 g balenie, plnotučné

 

Sušené plnotučné kozie mlieko z našej kozej farmy, ktoré je spracované v sušiarni na Podvysokej je ako jediné sušené kozie mlieko priamo zo Slovenska.

Skladom
Kód: 260005
Značka: Capramilk
€7,50
Kategória: 100 % prírodné
CAPRAMILK doplnkggy
Novinka

Ľahšie stráviteľné ako kravské

Udržuje pokožkuUpravuje hladinu cholesterolu

Sušené kozie mlieko, plnotučné s obsahom tuku najmenej 26 hmot.% a menej ako 42 hmot.%

Kozie mlieko obsahuje mnohých prospešných látok. Má vynikajúcu stráviteľnosť a je skvelou voľbou pre deti, ľudí s ťažkosťami trávenia, či ľudí v rekonvalescencii.

Dobrá stráviteľnosť kozieho mlieka  je spôsobená inou stavbou kazeínu ako u kravského mlieka. Predovšetkým pre deti, ktoré majú ťažkosti so stráviteľnosťou kravského mlieka, je kozie mlieko alternatívou. Kozie mlieko obsahuje minerálne soli vápnika, sodíka, horčíka, draslíka, fosforu, soli stopových prvkov: medi, zinku, mangánu, titánu, chrómu a kobaltu a rad vitamínov: A, B1, B2, B12, C, D, E a kyselinu listovú. Množstvo bielkovín je síce vyššie ako v kravskom mlieku, dôležitý je však rozdiel v ich zložení. A to je predpokladaný dôvod, prečo organizmus niektorých ľudí znáša kozie mlieko oveľa lepšie ako kravské mlieko. Lepšia stráviteľnosť kozieho mlieka  je spôsobená zložením a rozmermi tukových častíc, ktoré sú rozptýlené v malých guľôčkach (podobne ako je tomu u materského mlieka)Pozitívne vlastnosti kozieho mlieka.

Zloženie : 100% kozie mlieko, plnotučné

Výživové údaje sušeného kozieho mlieka

sušené mlieko 

v 100 g

% RHP

na 100 g

obnovené mlieko

v 100 ml

Energetická hodnota

  2203 kJ/527 kcal    

26,20% 223 kJ/53 kcal

Tuky

29,4 g

42%

2,9 g

z toho nasýtené mastné kyseliny

20,0 g

100%

2,0 g

Sacharidy

37,5 g

14,40%

3,7 g

z toho cukry

37,5 g

41,60%

3,7 g

Bielkoviny

28,1 g

56,20%

2,7 g

Soľ

1,0 g

16,70%

 0,1 g

Vápnik

1040 mg

13,0%

93 mg

% RHP referenčná hodnota príjmu priemernej dospelej osoby (8400 kJ/2000 kcal)

Soľ obsiahnutá výlučne v dôsledku prirodzene sa vyskytujúceho sodíka. Konzistencia kozieho mlieka je práškovito homogénna s ľahko rozpadávajúcimi sa hrudkami
Chuť a vôňa kozieho mlieka je čistá, charakteristická pre sušené mlieko s príchuťou po pasterizovanom mlieku, bez cudzích príchutí a pachov.

Skladovanie: Skladovať pri teplote do 25ºC a relatívnej vlhkosti do 70%

Návod na prípravu:

na prípravu 100 ml obnoveného nápoja použijeme 10-12,5 g prášku (1 polievková lyžica) zalejeme 100 ml teplej alebo studenej vody. Na prípravu studeného nápoja použijeme mixér alebo šejker pre lepšie premiešanie mlieka. Pri použití studenej vody sa môžu robiť malé hrudky. Na varenie a pečenie použitie podľa potreby. 

Použitie:

Kozie mlieko možete použiť na prípravu rôznych nápojov ako je biela káva, kakao, chutné mliečne nápoje a kokteily, instantné čokoládové nápoje, na dochutenie kávy alebo čaju. Taktiež je vhodné na prípravu chutných raňajok s cereáliami. Pri varení ho môžete použiť k príprave polievok, omáčok, pudingov a kaší. Pri pečení ako surovinu do cesta a plniek.

  • významný nápoj s obsahom mnohých zdraviu prospešných látok
  • nižší obsah sodíka (oproti kravskému mlieku)
  • vyšší obsah fosforu, vápnika, vitamínu D a riboflavínu (oproti kravskému mlieku)
  • lepšie zloženie a rozmery tukových častíc bielkovín, čo je dôvod pre lepšiu znášanlivosť u citlivých ľudí na kravskú bielkovinu
  • vhodné pre ľudí s ťažkosťami trávenia, ľudí v rekonvalescencii a deti

 

Späť do obchodu