4x 100% kozie kolostrum

4x 75 kapsúl

 

Výhodné balenie 4 kusov 100% kozieho kolostra.

Výživový doplnok obsahujúci 100% prírodné kozie kolostrum zo slovenskej farmy, ktorý dokáže naštartovať imunitu, pomôcť pri zažívacích problémov alebo onkologických ochoreniach

Skladom
Kód: 260120
Značka: Capramilk
€191
Kategória: 100 % prírodné

Posilňuje imunitný systém

Pri psychickej záťaži organizmuPri regenerácii svalového tkanivaPodpora obnovy buniek čím urýchľuje obnovu tkanív

 

Odporúčané dávkovanie: 2-4 kapsuly denne zapiť vodou

Hmotnosť obsahu: 20,7g ±5%

Balenie: 75 kapsúl

Upozornenie: Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Uchovávajte na suchom mieste pri teplote do 25ªC, v dobre uzatvorenom obale, mimo dosahu malých detí. Výrobok chráňte pred mrazom, priamym slnečným žiarením a sálavým teplom. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Štúdie preukázali, že kolostrum je ideálne nielen pre novorodenca, ale môže byť tiež veľkým prínosom pre dospelých. Zistilo sa, že bovinné kolostrum (kolostrum dobytka) je takmer totožné s ľudským čo sa týka zastúpenia jednotlivých prospešných zložiek, navyše je možné ho získať v komerčne zaujímavom množstve. Okrem tohoto benefitu má bovinné kolostrum štyrikrát vyššiu koncentráciu imunitných faktorov a obsahuje niektoré špeciálne látky, ktoré chránia aktívne zložky pred prechodom ľudským tráviacim traktom, čo im umožňuje zostať aktívne po dlhšiu dobu.

KOLOSTRUM

Tieto poznatky potvrdzujú to, čoho si rôzne národy boli vedomé po celé stáročia. Ajurvédskym lekárom z Indie boli už dlho známe vlastností kolostra a používali ho pre fyzické aj duchovné liečenie už viac ako 2000 rokov. Škandinávci tradične slávili narodenie teľaťa prípravou pudingu vyrobeného z kolostra.

Koncom 18. storočia sa západná medicína začala viac zaujímať o kolostrum pre jeho potenciálne zdravotné prínosy. V dôsledku tohoto záujmu začalo byť predpisované na rôzne zdravotné účely, vrátane posilnenia imunitného systému a boja s bakteriálnymi infekciami.

V roku 1950 doktor Albert Sabin, ktorý neskôr vyvinul svetovo najúspešnejšiu vakcínu proti obrne, zistil, že kolostrum obsahuje protilátky proti detskej obrne, a preto odporúčal jeho použitie pre vnímavé deti. Ďalším populárnym využitím kolostra sa v roku 1950 stala liečba reumatoidnej artritídy.

V súčasnosti existuje viac ako 2000 vedeckých publikovaných článkov, ktoré dokumentujú bezpečnosť a účinnosť použitia kolostra na liečbu širokého rozsahu zdravotných problémov. Ukázalo sa, že tento výlučok nie je druhovo špecifický, preto je bovinné kolostrum rovnako účinné a jeho užívanie nemá vedľajšie účinky.

Charakteristika

Produkcia kolostra sa zastaví až tesne po pôrode. Pôrod signalizuje telu, aby začalo produkovať materské mlieko. Po prvom kojení sa kolostrum postupne začína meniť na mlieko. Toto obdobie trvá 2 – 3 dni a takáto tekutina sa nazýva "prechodné mlieko". U všetkých cicavcov je kolostrum dôležité pre prežitie novorodenca. Dôvodom je vysoká koncentrácia imunitných faktorov, ktoré obsahuje.

Ľudské verzus bovinné

Ľudská placenta umožňuje prechod protilátok typu IgG, zodpovedných za systémovú imunitu, cez placentu z matky na dieťa. To znamená, že novorodenec sa rodí so schopnosťou sa brániť voči hroziacej infekcii. Placenta kravy, kozy neumožňuje prechod IgG k plodu. Teliatko sa teda rodí nechránené pred infekciou a potrebuje IgG z kolostra pre svoje prežitie. Preto kravské, kozie (bovinné) kolostrum obsahuje predovšetkým IgG (85% všetkých imunoglobulínov), kým ľudské obsahuje predovšetkým typ IgA, ktorý slúži na vytvorenie lokálnej imunity v čreve. IgG je schopné bojovať voči špecifickým patogénom a je pre dieťa v čase infekcie oveľa dôležitejšie ako IgA. U kráv je obsah IgG v kolostre mnohonásobne vyšší a tvorí sa ho viac, ako mláďa spotrebuje. Kravské a kozie kolostrum je preto, čo sa týka obsahu imunitných faktorov, bohatšie ako ľudské.

Zloženie

PRP proteíny (transfer faktor, kolostrinín)

PRP sú signálne proteíny (peptidy, bielkoviny), ktoré sú zodpovedné za kontrolu produkcie špecifických proteínov, akými sú imunoglobulíny, v bunkách imunitného systému. Podobné proteíny sa nachádzajú v celom tele a sú hlavnými regulátormi proteosyntézy (tvorby proteínov) v bunkách.

Kazeín

Preukázal aktivitu pri ochrane zubnej skloviny a zabraňuje demineralizácii zubov. Odstraňuje koliku u dojčiat, hydrolyzáty tohoto proteínu pôsobia protektívne u diabetikov, redukujú rast tumorov a vykazujú antihypersenzitívnu aktivitu. Spôsobuje alergické reakcie u ľudí alergických na mlieko.

GMP (glykomakropeptid)

Peptid odvodený od kappa-kazeínu, vykazuje antimikrobiálnu a antitrombotickú aktivitu.

HAMLET (komplex kyseliny linolénovej a oleovej)

Účinný pri liečbe kožných papilómov.

Lyzozým

Antibakteriálne účinky. Zodpovedný za lýzu oslabenej bakteriálnej bunky.

Imunoglobulíny

(IgG, IgM, IgA, IgD, IgE) Organizmus ich produkuje ako odpoveď na prítomnosť cudzorodej látky. Imunoglobulíny patogén buď eliminujú alebo na neho upozornia iné imunitné bunky. Nedostatok imunoglobulínov má za následok zníženie obranyschopnosti organizmu proti banálnym infekciám, ale aj proti vzniku najzávažnejších ochorení.

Laktoferín

Zabezpečuje transport železa v organizme a je považovaný za hlavný regulátor obranyschopnosti. Laktoferín viaže železo, čím bráni v rozvoji mikroorganizmov, ktoré ho potrebujú pre svoje množenie (napr.Escherichia coliStaphylococcusCandida). Pôsobí bakteriostaticky a baktericídne. Nedostatok laktoferínu má za následok narušenie rovnováhy črevnej flóry, extrémne rozmnožovanie patogénnych baktérií a vznik zápalových ochorení v črevnom trakte.

Vitamíny

Kolostrum obsahuje všetky základné vitamíny, najmä ACEB12. Pri nedostatku vitamínov dochádza v tele k narušeniu základných biochemických pochodov a funkcií buniek.

Aminokyseliny

Telo ich používa ako základ pre stavbu ďalších bioaktívnych zlúčenín. Esenciálne aminokyseliny musia byť telu dodávané prostredníctvom potravy. Pri nedostatočnom prísune aminokyselín dochádza k zlyhaniu tvorby mnohých zlúčenín, ako sú enzýmy, peptidy a podobne.

Minerály

Sú základnou zložkou pri stavbe a funkcii kostí a svalov, v kolostre sa nachádza najmä vápnikfosfor a draslík. Pri nedostatku minerálov dochádza k poruchám v tvorbe kostí a svalov, k psychickým poruchám, poruchám metabolizmu glukózy, k nedostatočnej tvorbe hemoglobínu v krvi, poruchám pečene, poruchám nervového systému a pod.

Prirodzené rastové faktory

Kolostrum obsahuje dôležité rastové faktory (IGF-I, IGF-II, EGF, TGF-A, TGF-B), ktoré na rozdiel od steroidných anabolických preparátov prirodzenou cestou obnovujú rast svalovej hmoty a kostí, pomáhajú pri spaľovaní tukov, pomáhajú syntéze DNA a RNA, vyrovnávajú hladinu glukózy v krvi, zlepšujú epitelizáciu pokožky pri poraneniach, zlepšujú pohotovosť a reakcie mozgu, odstraňujú bolesti kĺbov. Pri nedostatku prirodzených rastových hormónov dochádza k ochabnutiu svalstva, fyzickej aj psychickej únave, organizmus má slabú výdrž, dochádza k zhoršeniu hojenia rán, bolestiam kĺbov.

Izolácia a spracovanie

Kolostrum izolované počas prvých 24 hodín obsahuje najviac imunitných faktorov. Po odbere by malo byť zmrazené alebo schladené pod 4°C (70 °F), aby sa zachovala jeho čerstvosť až do konečného spracovania. Zmrazené kolostrum sa rozmrazí a homogenizuje tak, aby sa v ňom vytvorili kazeínové micély, ktoré chránia proteíny. Ak je kolostrum správne zmrazené, nezničia sa dôležité obsahové zložky, ktorými sú najmä proteíny. Spracovanie musí prebiehať na dennej báze, aby sa zaručila čerstvosť a maximálna kvalita. 

 

 

Späť do obchodu